Як і де шукати роботу?25/12/2008  Кожного року перед випускниками вищих навчальних закладів та студентами старших курсів постає питання щодо пошуку роботи. Яку саме галузь діяльності обрати? Як вибрати саме ту компанію чи організацію, що тобі підходить, і де ти будеш максимально ефективно працювати та комфортно почуватися? Що зробити, щоб роботодавець зупинився саме на твоїй кандидатурі? Пропонуємо декілька корисних порад від фахівців з найму персоналу компанії «Ернст енд Янг».
Крок перший: Подумай, чим саме тобі було б цікаво займатися зараз та у довгостроковій перспективі. Сподіваємось, спеціальність у твоєму дипломі відповідає твоїм прагненням? Можливо, ти вже маєш певний досвід роботи в цьому напрямку — проходив стажування або практику. В такому разі, в тебе є загальне уявлення про роботу, яка тебе цікавить. Цілком нормально, що в тебе такого досвіду може не бути, адже твоїм основним напрямком діяльності в останні чотири-п’ять років було саме навчання. Також варто відповісти собі на питання, які риси твоєї особистості зможуть допомогти тобі бути успішним в тій чи іншій галузі.
Як тільки ти визначився із сферою діяльності, пропонуємо подумати, за якими критеріями ти шукатимеш компанію або організацію своєї мрії. Для різних людей вирішальними є різні чинники, але серед найбільш популярних ми можемо назвати такі: - Ім’я та імідж компанії на ринку - Можливості для професійного розвитку та росту - Корпоративна культура та атмосфера в колективі - Компенсації та соціальний пакет - Місце розташування компанії Який твій вибір?
Коли вивчатимеш інформацію про компанію-роботодавця в Інтернеті або в інформаційних буклетах, не забувай спитати себе, чи комфортно тобі буде працювати в цій організації, чи поділяє роботодавець твої цінності, а також, які в тебе можуть бути конкурентні переваги перед іншими кандидатами. Іншими словами, чому саме тобі організація повинна запропонувати працевлаштування, який внесок у її розвиток ти зможеш зробити, чи готовий ти бути лояльним до цієї організації. Вивчай також уважно, які вимоги до кандидатів — випускників навчальних закладів тут існують. Наприклад, в компанії «Ернст енд Янг» однією з вимог є знання англійської мови.
Пошук роботи можна порівняти із дослідженням. Джерелами інформації для тебе можуть стати університетські центри працевлаштування, Інтернет-сайти компаній, сайти з пошуку роботи, журнали, газети, ярмарки кар´єри, інформація від колег, друзів, родичів, сусідів та ін. Вивчивши всю цю інформацію та створивши план пошуку, можна переходити до складання свого резюме.
Інформація надана компанією Ernst & Young спеціально для career.ua
|