Неділя, 13.07.2025, 13:10

Вітаю Вас Гість | RSS
ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ

Професійне знання комп’ютерної техніки - запорука успіху у пошуку роботи сьогодення та у розвитку кар’єри! Зробіть свій перший крок до успіху!!
ГоловнаМій профільВихід
Меню сайту

Категорії каталогу
Профорієнтація [5]
Online [4]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 228

Головна » Статті » Профорієнтація

Як і куди відправити резюме?

Резюме (CV) і супровідний лист

Як складати резюме (СV) та мотиваційний лист.

Сьогодні рідко в якого студента виникає питання, що таке резюме або CV та для чого воно потрібно. Хоча не так багато випускників можуть відповісти, як скласти своє резюме таким чином, щоб на нього звернув увагу роботодавець.

Як правильно скласти електронне резюме

13 правил про те, як правильно скласти електронне резюме. Резюме, що відправляють працедавцю за допомогою e-mail, накладають на кандидата абсолютно особливі вимоги. Перш за все тому, що такі документи — своєрідний текст, виготовлений не лише для читання, але і для подальшого його аналізу працедавцем. Фахівці пропонують запам´ятати, щонайменше, тринадцять правил про складання електронних резюме і їх пересилку по e-mail.

15 правил оформлення резюме

Існує безліч різноманітних статей та порад для швидкого та якісного написання резюме. Ми, в свою чергу, розповімо вам про те, як ваше резюме оформити, щоб воно виглядало привабливо, і водночас буле складене професійно, аби зацікавити працедавця "з першого погляду".

Як і куди відправити резюме?

Маючи на руках професійно складене резюме, ви задаєтеся питанням: як відправити своє CV, щоб зробити віддачу максимальною? Для цього необхідно більш детально дізнатися про структуру кадрового ринку.

Культ особи в резюме, або що думають рекрутери про ваші переваги

Графа резюме «Особисті характеристики» для більшості кандидатів не виглядає проблемною: похвалити себе завжди всі раді. Тим більше, всім зрозуміло, що подобається працедавцю – вміння гідно справлятися з стресовими ситуаціями, акуратність, відповідальність, здатність навчатися, комунікабельність… Список можна продовжити – він добре відомий, як кандидатам, так і працедавцям. В цьому і є найбільша проблема – всі епітети про себе коханого більш ніж очікувані, і не сприймаються належним чином. Так чи варто переводити папір, намагаючись навішати локшину на вуха рекрутерам? Давайте довідаємося, що ж вони самі про це думають.

Для чого потрібне резюме?

Резюме — один з найефективніших інструментів пошуку роботи. Це короткий виклад найважливіших для працедавця фактів вашої біографії, зазвичай пов’язаних з вашою роботою, навичками та знаннями. Як правило, на

Типи резюме: оберіть ваш

Залежно від того, як складалася ваша кар’єра, можна вибрати один з двох найбільш поширених типів резюме – хронологічний або функціональний.Хронологічне резюмеХронологічне резюме – список місць роботи з переліком професійних обов’язків,

Як «зачепити» своїм резюме?

Скласти привабливе резюме – лише пів справи. Щоб сподобатися працедавцю, цього мало. Потрібно ще й грамотно і коректно його відправити. Виконати всі побажання, відмічені в оголошенні, не

Правила та приклад написання супровідного листа

Попередня заявка на посаду/вакансію, зазвичай, складається з двох документів: супровідного листа і резюме. Супровідний лист покаже вашому майбутньому працедавцю, наскільки ви здібний і професійний спеціаліст. Це ваш

Складаємо творче резюме

На хороші вакансії приходять сотні резюме, і детально опрацювати всіх їх - неможливо просто фізично. В кожного кадровика, що має справу з великим об’ємом резюме, є свій принцип фільтрації,

Як писати супровідний лист?

Доволі часто працедавець вимагає від кандидата на роботу не лише резюме, але й рекомендаційні листи, копії дипломів, результати тестів і т.д. До такого пакету документів зазвичай додається супровідний лист.

Резюме - проблеми і рішення

Практично в кожного, хто шукає роботу, в трудовій біографії є моменти, які можуть негативно вплинути на рішення працедавця. Згадка в резюме таких особливостей послужного списку цілком може зруйнувати кар’єру,

Резюме – важливі деталі

Ви відправили резюме, але так і не отримали запрошення на співбесіду. Однією з причин мовчання працедавця може бути те, що кадровий спеціаліст підприємства вирішив не витрачати свій цінний час

Як змусити резюме працювати на Вас

Якщо ви активно, різними шляхами, шукаєте роботу, але працедавці вам не дзвонять, то, швидше за все, у вас погане резюме. Лише уявіть: на одну вакансію, в середньому, претендують

Як правильно брехати в резюме

За статистикою, більше половини шукачів роботи допускаються в резюме деяких неточностей, для того щоб показати свою кар’єру гладкішою, ніж вона насправді була. Чи розумно це, і наскільки далеко можна заходити у своїй брехні? А раптом саме обман завадить вам знайти роботу?

Брехун, брехун, брехун!

Резюме — документ неофіційний. До того ж, по цьому папірчику, як і по одягу, потенційного працівника зустрічають. Тому за статистикою, більше половини кандидатів, бажаючи представити себе у кращому світлі, схильні в резюме перебільшувати і навіть брехати. Чи допомагає це отримати бажану роботу?

Що пишуть?

Шукачі роботи дивляться на це так: щоб отримати посаду, потрібно потрапити на співбесіду. А щоб потрапити на співбесіду, потрібно показати себе з якомога кращого боку. Ризик лише втому, що якщо на інтерв’ю обман викриється, на роботу не візьмуть. Ну а якщо не збрехати, то роботи в будь-якому випадку не бачити як своїх вух. Найбільш поширена брехня про освіту. Більш ніж 70% вакансій вимагають від кандидата диплом ВНЗ, а він є не у всіх. Але сподіваючись, що до розгляду досвіду таки справа дійшла, деякі приписують собі неіснуючі насправді університети. Що ще часто і зумисне викривлюють кандидати? Додають місяць-два до стажу, щоб приховати періоди вимушеного простою, завищують оклад і посаду, вік, приписують службові зобов’язання, навики та заслуги; вигадують неіснуючих працедавців, у яких вони, нібито, працювали.

Питання формулювання

Природно, що резюме доводиться «підлаштовувати» під вимоги конкретної вакансії. Але в такому випадку краще уникати прямої брехні, а йти... скажімо, на невелике викривлення. Найчастіше це всього лишень питання формулювання, яке можна по-різному інтерпретувати. Скажімо, ви відвідували тренінги по впровадженню нових продуктів. В резюме це можна відобразити по-різному:
1) «Відвідував тренінги…»;
2) «Брав участь у впровадженні нових продуктів»;
3) «Маю досвід у сфері запуску нових продуктів».
Перший варіант — правдиве відображення дійсності, але, швидше за все, не надихне працедавця, якому потрібен кандидат з досвідом запуску оцих продуктів. Другий — відверта брехня, оскільки тренінги ви відвідували, але самі ніколи нічого не впроваджували. Третій — мінімальне викривлення інформації (адже, відвідуючи тренінги, ви, безумовно, отримали досвід). Останнє формулювання найвірогідніше приведе вас до успіху.

Мовчання — золото

Не обов’язково брехати. Можна просто змовчати про щось, що не хотілося б оприлюднювати всім. Наприклад, про вік. Особливо якщо він наближується до критичної відмітки у 40-45 років, коли людина, з одного боку, може ще дуже добре виглядати, бути абсолютно здоровою і дієздатною, а з іншого — більшість вакансій спрямовані на тих, хто «до 40». Також можна випустити з уваги небажаний досвід роботи: наприклад, якщо ви якийсь час працювати не по спеціальності, з пониженням на посаді, або якщо швидко звільнились з компанії (не пройшли випробний термін або не сподобалась компанія, і ви самі вирішили піти).

Брешіть розумно

Попри речей, про які потрібно мовчати, є те, про що при потребі доводиться брехати. Це, найчастіше, стосується специфічних знань, які потребує вакансія (наприклад, певні комп’ютерні програми). Якщо без них вашу кандидатуру навіть не розглянуть, то можна дописати собі необхідні знання. Але пам’ятайте — за «базар» доведеться відповідати — таку інформацію дуже легко перевірити.

Тому, якщо вже приписуєте собі знання програм, якими насправді не володієте, потурбуйтесь про дві речі: щоб назва програми була написана без помилок; і друге – терміново біжіть вчитися — комп’ютерних курсів зараз не бракує. Якщо пощастить, то до того часу, як ви потрапите на співбесіду, інформація перестане бути вигаданою. А загалом пам’ятайте — брехати можна, якщо це необхідно. Але робіть це розумно — так, щоб перевірити інформацію не було жодної можливості.


Джерело: /РДВ Медіа/






Категорія: Профорієнтація | Додав: operator (05.02.2009)
Переглядів: 4768 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
1 коля  
0
робота

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2025Сайт управляється системою uCoz